logotype
Контакти |  Тех.Підтримка
shevchenko.gif
Конференції
Why are there no great women writers? And more questions on CANON

CALL FOR PAPERS

under the matronage of FEMINOTEKA

International Academic Conference

Why are there no great women writers? And more questions on CANON

December 12-13, 2014 Chair of Philology, University of Gdansk

Deadline for abstracts(max 300words):November 15 to: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Conference fee: 50euro

During the conference we would like to discuss the subject of the absence of female authors among the writers who are claimed to be great, outstanding and important. We are to explore the cultural and literary mechanisms which provoke the exclusion, the negligence, the oblivion of woman authors. However, we express our interest also in showing how they operate on particular important cases.

Детальніше...
 
Міжнародна наукова конференція "Транскультурні коди літературного дискурсу"
26-27 березня 2015 року кафедра теорії та історії світової літератури імені професора В.І. Фесенко проводить у КНЛУ міжнародну наукову конференцію "Транскультурні коди літературного дискурсу".
Транскультурність через свій префікс “транс” відкриває різноманітні форми взаємодій у межах та поза межами літературного тексту. Транскультурність – це семантичне та семіотичне дзеркало складності та неоднозначності будь-якого феномену “стану людини”: від усвідомлення власного тіла до конструювання образу національної ідентичності. Перебувати в зоні “транс” - означає балансувати на межі, поєднувати, відкидати, переконструйовувати, осмислювати, декодувати вимовне, невимовне, реальне, уявне, неймовірне, своє, чуже, істинне., але це також і встановлення певної форми порозуміння, надання допомоги, наведення емоційних, інтелектуальних і наративних мостів “між”. Транскультурність – це інструмент рефлексії над сучасним світом так само, як і форма буття у ньому.

Дослідження транскультурності у площині художнього тексту включає в себе цілий комплекс значущих питань, що потребують ґрунтовного діалогу в межах міжнародної наукової конференції. Запрошуємо до обговорення таких проблемних полів:
  • Гетеролінгвізм і письмо між мовами
  • Імагологічні аспекти взаємопроникнення культур
  • Теорія травми: у просторі між подією, рефлексією та оповіддю
  • Ненормативне тіло
Детальніше...
 
Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття

20 травня  2014 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (далі – НБУВ) відбудуться заходи, присвячені Дню слов’янської писемності і культури та Року Т. Г.  Шевченка в Україні – міжнародні наукові конференції  «Слов’янський світ у культурному просторі XXI століття» і «Тарас Григорович Шевченко в слов’янському світі».

 

Організатори: Український комітет славістів, НБУВ, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Інститут української мови НАН України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України,  Український мовно-інформаційний фонд НАН України,  Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка  та ін.

Теми доповідей і повідомлень на конференції приймаються до 26 квітня 2014 року.

На конференції передбачається проаналізувати  проблеми досліджень цивілізаційних та соціокультурних особливостей слов’янського співтовариства; потенційні можливості подальшого зміцнення комунікаційних зв’язків та поглиблення співробітництва славістичних центрів світу; ідею єдиного миру й захисту соціальних та культурних відмінностей, де конфлікти на стиках зон, особливо геополітики, мають бути усунуті; проблеми  сучасних славістичних досліджень, удосконалення методів вивчення слов’янознавства;  дослідження історико-культурних фондів бібліотек світу та їх інтеграції; проблеми  поповнення спільного духовного надбання; розглянути широке коло проблем загальнослов’янського мовознавства, літературознавства, фольклору, культурології, історії славістики  тощо.

Детальніше...
 
Література та історія

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

ГЛУХІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

кРИВОРІЗЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”

ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науковій конференції Література та історія, яка відбудеться 9-10 жовтня 2014 року в Запорізькому національному університеті на кафедрі української літератури.

 

 

Роботу конференції плануємо здійснити за такими напрямками:

1.       Концепція історії в національних літературах: порівняльний аналіз.

2.       Жанрово-стильова специфіка історичного твору (літературознавчий та мовознавчий аспекти).

3.       Інтерпретація козацтва в українській і зарубіжній літературах.

4.       Альтернативне моделювання історії в художній літературі.

5.       Методика викладання історичних творів.

6.       Феномен історіософії Т. Г. Шевченка.

Детальніше...
 
Studia methodologica

Шановні колеги!

Пропонуємо Вам долучитися до формування чергового випуску наукового альманаху «Studia

methodologica». Тема збірника – «Прагматика наративу», що суголосна темі міжнародної

наукової конференції , що відбудеться 29-30 квітня 2014 року на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка «ПРАГМАТИКА НАРАТИВУ: КОГНІТИВНО-ПОЕТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ (До 125-річчя Людвіґа Вітґенштайна: 26 квітня 1889 -29 квітня 1951)» (див.: https://www.academia.edu/5496283/_-_)

До випуску приймаються статті й на інші теми, що стосуються проблематики гуманітарних наук. Матеріали надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Збірник вийде друком у травні 2014 року. Останній термін подання матеріалів – 30 квітня 2014 року.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 35